Detta är resultaten från Göransson Cup - Innebandy 2021. Se de senaste resultaten från Göransson Cup - Innebandy 2022 här.

Senaste resultat

Göransson Cup - Innebandy 2021 börjar
Slut
1/10
2/10
3/10

Live-matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100510 sön 03/10 16:00 sön 03/10 Göransson Arena 4 P - 15 Slutspel A Final Gävle GIK Ungdom Blå (4 - 5) Danderyds I...förening SK  

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100310 sön 03/10 15:00 sön 03/10 Göransson Arena 2 P 11-12 Slutspel A Final Sundsvall F...om P - 12 1 3 - 4 IBK Njutång... - 12 09-10  
03100409 sön 03/10 15:00 sön 03/10 Göransson Arena 3 P - 13 Slutspel A Final Västerås IB...B P08 Svart 5 - 4 FBC Uppsala  
03100509 sön 03/10 15:00 sön 03/10 Göransson Arena 4 P - 14 Slutspel A Final Samuelsdals IF 4 - 6 IK Sirius FBC  
03100311 sön 03/10 16:00 sön 03/10 Göransson Arena 2 P - 16 Slutspel A Final Hälsinggård...K innebandy 5 - 4 IBF Falun Utveckling  
03100110 sön 03/10 15:00 sön 03/10 Göransson Arena 1 F 12-13 Slutspel A Final Sandvikens AIK F - 13 2 - 1 IFK Dannemo...- 13 F08-09  
03100609 sön 03/10 15:00 sön 03/10 Göransson Arena 5 F - 14 Slutspel A Final Jäbo IK 3 - 1 Täby FC  
03100610 sön 03/10 16:00 sön 03/10 Göransson Arena 5 F - 15 Slutspel A Final Sandvikens AIK F0607 4 - 2 Täby FC Skarpäng  
03100111 sön 03/10 16:00 sön 03/10 Göransson Arena 1 F - 16 Slutspel A Final Valbo IBF 2 - 1 P Norrsundets IF/Gävle GIK  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100109 sön 03/10 14:00 sön 03/10 Göransson Arena 1 F - 16 Slutspel A Semifinal Ik Sätra 0 - 4 Norrsundets IF/Gävle GIK  
03100309 sön 03/10 14:00 sön 03/10 Göransson Arena 2 F - 16 Slutspel A Semifinal Enviken/Sundborn 2 - 3 Valbo IBF  
03100108 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 1 P - 15 Slutspel A Semifinal Gävle GIK Ungdom Blå 6 - 4 Frötuna/Funbo  
03100308 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 2 P - 15 Slutspel A Semifinal Is Saga 2 - 4 Danderyds I...förening SK  
03100408 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 3 F - 15 Slutspel A Semifinal Täby FC Skarpäng 5 - 1 Bälinge IF 2  
03100508 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 4 F - 15 Slutspel A Semifinal Sandvikens AIK F0607 2 - 0 Täby FC F07  
03100608 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 5 P - 16 Slutspel A Semifinal IBF Falun Utveckling 4 - 2 Gävle GIK Ungdom  
03100708 sön 03/10 13:20 sön 03/10 Göransson Arena 6 P - 16 Slutspel A Semifinal Hälsinggård...K innebandy 7 - 3 Almunge IK  
03100107 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 1 P - 13 Slutspel A Semifinal Sundsvall FBC 3 - 4 Västerås IB...B P08 Svart  
03100307 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 2 P - 13 Slutspel A Semifinal Vallentuna Ungdom IBK vit 2 - 3 P FBC Uppsala  
03100407 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 3 P - 14 Slutspel A Semifinal IBK Runsten 2 - 4 IK Sirius FBC  
03100507 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 4 P - 14 Slutspel A Semifinal Samuelsdals IF 5 - 4 P Is Saga  
03100607 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 5 F - 14 Slutspel A Semifinal Gävle GIK Ungdom 0 - 2 Jäbo IK  
03100707 sön 03/10 12:40 sön 03/10 Göransson Arena 6 F - 14 Slutspel A Semifinal Täby FC 8 - 4 LI20  
03100106 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 1 F - 15 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Järved-Bonäset IBK 3 - 2 LI20  
03100306 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 2 F - 14 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Valbo ibf 3 - 3 Hofors IBK  
03100406 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 3 F 12-13 Slutspel A Semifinal Sandvikens AIK F - 13 5 - 1 KAIS Mora U... - 12 Svart  
03100506 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 4 F 12-13 Slutspel A Semifinal Hofors IBK F - 13 0 - 3 IFK Dannemo...- 13 F08-09  
03100606 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 5 P 11-12 Slutspel A Semifinal Midas IBK P - 12 4 - 6 IBK Njutång... - 12 09-10  
03100706 sön 03/10 12:00 sön 03/10 Göransson Arena 6 P 11-12 Slutspel A Semifinal Sundsvall F...om P - 12 1 7 - 0 Sundsvall F...om P - 12 2  
03100105 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 1 P - 14 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Gävle GIK Ungdom P07 0 - 7 IBF Borlänge 2  
03100305 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 2 P - 13 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Sirius Inne...y P08 Svart 0 - 1 Bälinge IF  
03100405 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 3 P - 13 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B SK Vide 5 - 0 Sandvikens AIK  
03100505 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 4 P - 14 Avslutningsmatcher C Avslutningsmatcher C IFK Dannemora/Österby P07 1 - 3 IK Bruket  
03100605 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 5 F - 15 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Bälinge IF 1 5 - 0 KAIS Mora UIF KAIS F06  
03100705 sön 03/10 11:20 sön 03/10 Göransson Arena 6 P - 15 Avslutningsmatcher D Avslutningsmatcher D hagunda if 1 - 0 Sundborns GoIF  
03100104 sön 03/10 10:40 sön 03/10 Göransson Arena 1 P - 14 Avslutningsmatcher D Avslutningsmatcher D Sundsvall FBC 2 - 3 Sundsvall GBK  
03100304 sön 03/10 10:40 sön 03/10 Göransson Arena 2 P - 16 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Storvreta IBK 6 - 1 Skutskärs Ib-ff  
03100404 sön 03/10 10:40 sön 03/10 Göransson Arena 3 P - 14 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Storviks IF 2 - 6 Valbo AIF  
03100504 sön 03/10 10:40 sön 03/10 Göransson Arena 4 P - 15 Avslutningsmatcher C Avslutningsmatcher C Sundsvall City IBC 1 - 5 Storvreta IBK